Elementor Pro - en to ar translation catalogue (128 entries)

en: Preview Page Transition
ar: معاينة الحركة الانتقالية للصفحة

en: Page Transitions
ar: الحركة الانتقالية للصفحة

en: This is the page color behind your loading animation
ar: هذا هو لون الصفحة خلف حركة التحميل

en: Fade In Down
ar: تلاشي للأسفل

en: Fade In Right
ar: تلاشي لليمين

en: Fade In Up
ar: تلاشي للأعلى

en: Fade In Left
ar: تلاشي لليسار

en: Fade Out Down
ar: تلاشي للأسفل

en: Fade Out Up
ar: تلاشي للأعلى

en: Fade Out Left
ar: تلاشي لليسار

en: Preloader
ar: التحميل المسبق

en: Circle Dashed
ar: دائرة متقطعة

en: Bouncing Dots
ar: نقاط مرتدة

en: Pulsing Dots
ar: نقاط نابضة

en: Pulse
ar: نبض

en: Overlap
ar: تداخل

en: Spinners
ar: لوالب

en: Nested Spinners
ar: لوالب متداخلة

en: Opposing Nested Spinners
ar: لوالب متداخلة معكوسة

en: Opposing Nested Rings
ar: حلقات متداخلة معكوسة

en: Progress Bar
ar: شريط التقدم

en: Two Way Progress Bar
ar: شريط تقدم باتجاهين

en: Repeating Bar
ar: شريط التكرار

en: Spinning
ar: دوران لولبي

en: Bounce
ar: ارتداد

en: Flash
ar: وميض

en: Rubber Band
ar: شريط مطاطي

en: Shake
ar: اهتزاز

en: Head Shake
ar: هز الرأس

en: Swing
ar: تأرجح

en: Tada
ar: تأرجح للوراء

en: Wobble
ar: تمايل

en: Jello
ar: حركة هلامية

en: Customize entrance and exit animations for every page on your site, add a preloader with predefined animations and icons or upload your own images.
ar: تخصيص حركات الدخول والخروج لكل صفحة على موقعك, قم بإضافة تحميل مسبق مع حركات وأيقونات مُعدّة مسبقاً أو قم برفع الصور الخاصة بك.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: For visitors from the EU, Facebook widgets will only work for site visitors if they have logged into Facebook and consented to cookies. %1$sLearn more%2$s
ar: من أجل الزوار من الاتحاد الأوروبي, ستعمل ودجات فيسبوك فقد إذا قمت بتسجيل الدخول لحسابك في فيسبوك وقمت بالموافقة على ملفات تعريف الارتباط. %1$sمعرفة المزيد%2$s

en: This is how an error notice would look.
ar: يا للحرج, هكذا سيبدو تنبيه على خطأ ما.

en: Here's a link
ar: إليك رابط

en: This is what a WooCommerce message notice looks like.
ar: هكذا ستبدو ملاحظة برسالة ووكومرس.

en: This is how WooCommerce provides an info notice.
ar: هكذا سيقوم ووكورس بتقديم ملاحظة معلومات.

en: Purchase Summary
ar: ملخص عمليات الشراء

en: Notices
ar: الملاحظات

en: Here's where you can customize how notices form WooCommerce will appear for your customers
ar: هنا حيث يمكنك تخصيص كيفية ظهور ملاحظات من ووكومرس لزبائنك

en: Notice Type
ar: نمط الملاحظة

en: Error Notices
ar: ملاحظات الخطأ

en: Message Notices
ar: ملاحظات الرسائل

en: Info Notices
ar: ملاحظات المعلومات

en: Notice Text
ar: نص الملاحظة

en: Notice Box
ar: صندوق الملاحظة

en: Forms
ar: النماذج

en: WooCommerce Notices
ar: ملاحظات ووكومرس

en: Drop this widget anywhere on the page or template where you want notices to appear.
ar: قم بسحب هذا الودجت لأي مكان في الصفحة أو القالب حيث تريد ظهور الملاحظات.

note: translators: 1: Link opening tag, 2: Link closing tag.
en: To change the design of your notices, go to your %1$sWooCommerce Settings%2$s
ar: لتغيير تصميم ملاحظاتك, قم بالذهاب إلى  %1$sإعدادات ووكومرس%2$s الخاص بك

note: translators: %s: Search term.
en: Search Results for: %s
ar: نتائج البحث عن: %s

en: Lost your password?
ar: هل نسيت كلمة السر؟

en: Register
ar: التسجيل

en: Remember Me
ar: تذكرني

en: Advanced
ar: متقدم

en: Random
ar: عشوائي

en: Description
ar: وصف

en: Link
ar: رابط

en: Dotted
ar: منقط

en: Dashed
ar: متقطع

en: View
ar: عرض

en: Show
ar: اظهار

en: Bottom
ar: أسفل

en: Hide
ar: اخفاء

en: Background
ar: خلفية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Background Color
ar: لون الخلفية

en: Border
ar: الاطار

en: Border Radius
ar: الحواف الدائرية

en: Padding
ar: الهامش الداخلي

en: Content
ar: محتوى

en: Custom
ar: مخصص

en: Color
ar: لون

en: Middle
ar: وسط

en: Text Align
ar: محاذاة النص

en: Content Color
ar: لون المحتوى

en: Height
ar: ارتفاع

en: Dots
ar: نقاط

en: Pause on Hover
ar: ايقاف عند التمرير

en: Autoplay
ar: تشغيل تلقائي

en: Infinite Loop
ar: التكرار اللا نهائي

en: Fade
ar: تلاشي

en: Content Width
ar: عرض المحتوى

en: Arrows Position
ar: مكان الأسهم

en: Inside
ar: بالداخل

en: Outside
ar: بالخارج

en: Arrows Size
ar: حجم الأسهم

en: Arrows Color
ar: لون الأسهم

en: Form
ar: نموذج

en: Small
ar: صغير

en: Medium
ar: متوسط

en: Large
ar: كبير

en: Type
ar: نوع

en: Text
ar: نص

en: Column Width
ar: عرض العمود

en: Default
ar: افتراضي

en: Size
ar: حجم

en: Normal
ar: عادي

en: Style
ar: تنسيق

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
ar: اضف ال class الخاص بك بدون النقط. مثال my-class

en: Name
ar: اسم

en: Left
ar: يسار

en: Center
ar: توسيط

en: Right
ar: يمين

en: Icon Position
ar: موضع الأيقونة

en: Spacing
ar: التباعد

en: Text Color
ar: لون النص

en: Border Color
ar: لون الاطار

en: Button
ar: زر

en: Text Padding
ar: الهامش الداخلي للنص

en: Animation
ar: الحركة

en: Save
ar: حفظ

en: Cancel
ar: الغاء

en: Edit
ar: تحرير

en: Shortcode
ar: الكود المختصر

en: Title
ar: عنوان

en: Image Position
ar: موضع الصورة

en: Top
ar: أعلى

en: None
ar: بدون

en: Columns
ar: أعمدة

en: Title HTML Tag
ar: وسم عنوان HTML

en: Comments
ar: تعليقات

en: Layout
ar: النسق

en: Title Color
ar: لون العنوان

en: Image Size
ar: حجم الصورة
